Cuda wianki


 • 2018.10.31

  22.09.2018 w sklepie rękodzielniczym FamiliArt przy ul. Broniewskiego 28 na Żoliborzu odbyły się warsztaty z dekupażu, qulingu, kwiatków z foarmiranu. Wybrałam się na naukę wytwarzania kwiatków z pianki foarmiranu.

  Przemiła pani Marta ze sklepu opowiedziała nam o tym co to jest pianka foarmiran, jakie narzędzia i materiały są potrzebne do wykonywania dekoracji. Pakazała nam kwiaty wykonane przez siebie, min. piękną chryzantemą i różę.

  Następnie każda z 10 seniorek dostała wycięte elementy z pianki. No i zaczeło się, chaos kontrolowany. Kolorowanie, podgrzewanie, gniecienie, miętoszenie płatków oraz nadawanie im kształtu. Pod czujnym okiem Marty zaczęły powstawać różnokolorowe kwiaty jak żywe. Następnie przy pomocy p. Marty oraz pistoletu na gorąco zmontowaliśmy w całość swój kwiatek z płatkami, listkami i oczywiście łodyżką. Dwie godziny mineło jak mgnienie oka.

  Mimo, że zaczynałyśmy  z tym samym zestawem płatków to każdy kwiatek wyszedł inny zarówno w kolorze jak i w kształcie.     

  Po koniec zajęć pani Marta przekazała nam po parę zestawów wyciętych półproduktów płatków kwiatów do pracy domowej. 

  A po zajęciach seniorki, jak jeden mąż rzuciły się w czeluście sklepu, w poszukiwaniu różnych półproduktów do przyszłych wyrobów rekodzielniczych. 

  Na koniec chciałam podziękować Paniom z czarodziejskiego sklepu, za bardzo przyjemne i energetyczne  popołudnie. 

   Tamara Zawadzka

  Powrót