Aktualności


 • 2017-10-03

  V Warszawskie Dni Seniora już za nami, przeszły do historii!!

  Długo jednak myślami będą wracać do tych minionych, wspaniałych dni. Chcę podzielić się moimi przeżyciami i wrażeniami, których te dni mi dostarczyły.

  Jako wolontariusz miałam zaszczyt współuczestniczyć w ich organizacji i przebiegu. A co było dla nas seniorów przygotowane, to aż trudno sobie wyobrazić...projekcje filmowe, spektakle teatralne, koncerty, wycieczki, zabawy taneczne, zajęcia z nowych technologii, języków obcych, warsztaty edukacyjne w zakresie bezpieczeństwa i samoobrony, i wiele jeszcze innych ćwiczeń ruchowych. Każdy z nas seniorów znalazł dla siebie taką aktywność jaka mu odpowiadała.

  Mnie utkwiła w pamięci wycieczka londyńczykiem, piętrowym autobusem z 1952 roku po „perełkach” Białołęki: krzyżach, kapliczkach, które są historią tego rejonu. Pan Bartłomiej z aktorskim wdziękiem, ogromną wiedzą i humorem przewodniczył nam w tym dniu. To była fascynująca wyprawa! Byłam również na spektaklu „Spowiedź Chuligana Jesienin...”  w Teatrze Polonia. Przedstawienie złożone z wierszy Sergiusza Jesienina poety, jako monodram wykonanał Andrzej Grabowski. Sztuka choć trudna, godna była obejrzenia! I wreszcie koncert Magdy Umer, której zawsze lubiłam słuchać, gdyż uwielbiam poezję śpiewaną. Sala na koncercie „pękała w szwach”. Na kilka dni przed koncertem nie było już biletów, co świadczy o ogromnej, nieustannej popularności tej piosenkarki. Nie ominęłam również zajęć ruchowych: ćwiczeń i aqua aerobiku, gdyż ruch jest podstawą zdrowia, dobrego samopoczucia i energii życiowej!

  Finałem WDS był Jarmark Kreatywności w Ogrodzie Saskim z bardzo bogatym programem, w którym również wzięłam udział. Uczestniczyło w nim wielu seniorów, ale nie tylko...Przyciągnął on całe rodziny wielopokoleniowe od Babci i Dziadka aż po wnuczęta.

  Dzięki WDS udało mi się nawiązać nowe koleżeńskie znajomości. A dla wielu z nas dni te to początek nowej przygody, wszak wiele zdarzeń ma miejsce przez cały rok!

  Cieszę się jako seniorka wolontariuszka, że My Seniorzy jesteśmy postrzegani w warszawskiej społeczności, że tak wielką liczba organizacji pozarządowych, instytucji publicznych i prywatnych przedsiębiorców włączyła się w organizacje Warszawskich Dni Seniora.

  Dziękuję! Czekam już do przyszłego roku, kiedy znowu będziemy mogli aktywnie uczestniczyć w kolejnych wydarzeniach już VI Warszawskich Dniach Seniora.

  Barbara Barycz Dudek

  Powrót


Galeria zdjęć