Środa Seniora w Muzeum Domków dla Lalek – Warszawskie Dni Seniora

otwórz menu zamknij menu

Środa Seniora w Muzeum Domków dla Lalek


Organizator:
Muzeum Domków dla Lalek (prowadzone przez Fundację Belle Époque)
Miejsce:
00-901 Warszawa, Śródmieście, pl. Defilad 1
Kategoria:
  • Muzeum / galeria
Wiek:
Osoby 60+
Data:
26.09.2018
Czas:
14:00 - 15:00
Czas trwania:
1 godz.
Odpłatność:
bezpłatne
Zapisy:
obligatoryjne
Dostępność:
  • Wydarzenie dla dorosłych

Opis wydarzenia

Środa Seniora w Muzeum Domków dla Lalek! Muzeum Domków dla Lalek serdecznie zaprasza Seniorów na nostalgiczną wyprawę w dawne czasy. W środę 26 września 2018 o godz. 14.00 odbędzie się bezpłatne zwiedzanie Muzeum z przewodnikiem. W wydarzeniu mogą wziąć udział osoby dorosłe 60+. Obowiązują wcześniejsze zapisy telefoniczne pod numerem telefonu: 517 49 00 47. Muzeum Domków dla Lalek mieści się na dziedzińcu wewnętrznym Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Program wydarzenia: 14:00 - 15:00 Zwiedzanie obejmować będzie dwie wystawy stałe: "W świecie dawnych domków dla lalek" oraz "Zabawki sakralne", a także ekspozycję czasową "Nie tylko Bazyliszek - współczesne interpretacje legend warszawskich w miniaturze". Spotkanie odbędzie się w ramach cyklu prowadzonego przez Muzeum Domków dla Lalek, pt. "ŚRODA SENIORA". To bezpłatne zwiedzanie Muzeum z przewodnikiem, które odbywa się w każdą ostatnią środę miesiąca o godz 14:00. Obowiązują zapisy telefoniczne oraz kolejność zgłoszeń.

Dojazd

Wejście do Muzeum znajduje się na wewnętrznym dziedzińcu Pałacu Kultury i Nauki – przejście pod arkadami od strony ulicy Emilii Plater (między informacją turystyczną a Salą Kongresową) lub przez hol główny Pałacu Kultury i Nauki (wejście od strony ul. Marszałkowskiej). Dojazd do przystanków: DWORZEC CENTRALNY (autobusy, tramwaje) / CENTRUM (autobusy, tramwaje) / WARSZAWA ŚRÓDMIEŚCIE (pociągi podmiejskie) / METRO CENTRUM.

Informacje o budynku

Miejsca parkingowe: Parking płatny. Miejsce dla osób z niepełnosprawnością

Muzeum Domków dla Lalek znajduje się w Pałacu Kultury i Nauki. Pałac Kultury i Nauki dysponuje odpłatnym parkingiem, zaś poza terenem PKiN obowiązuje miejska strefa parkowania.

Wejście dla osób poruszajacych się na wózku: główne .

Uwagi:

Brak specjalnego wejścia dla osób poruszających się na wózku (brak pochylni, podjazdu).

Sposób dostępu dla osób poruszających się na wózku:

Szerokość drzwi wejściowych: min. 85 cm

Wysokość progu przy drzwiach: do 2 cm

Toalety: brak toalety dla osób z niepełnosprawnością.Powrót Rezerwacja

Lista moich wydarzeń


Dodaj wydarzenie do listy swoich wydarzeń. Podaj numer telefonu a przygotujemy listę wybranych przez Ciebie wydarzeń do wydruku. Po zakończeniu festiwalu, wszystkie dane zostaną usunięte.

Formularz rezerwacji