Oprowadzanie po wystawie "Co po Cybisie?" – Warszawskie Dni Seniora

otwórz menu zamknij menu

Oprowadzanie po wystawie "Co po Cybisie?"


Organizator:
Zachęta - Narodowa Galeria Sztuki
Miejsce:
00-916 Warszawa, Śródmieście, pl. Małachowskiego 3
Kategoria:
  • Muzeum / galeria
Wiek:
Wszyscy
Data:
28.09.2018
Czas:
12:15 - 13:45
Czas trwania:
1 godz. 30 min.
Odpłatność:
bezpłatne
Zapisy:
brak
Dostępność:
  • Pętla indukcyjna
  • Przenośne (osobiste) systemy FM

Opis wydarzenia

Przekrojowa wystawa polskiego malarstwa XX i XXI wieku obejmująca szerokie spektrum dzieł wybitnych polskich twórców wpisujących się w kluczowe nurty historii sztuki i aktualne prądy artystyczne. Międzypokoleniowy, problemowy pokaz przypomni starsze oraz przywoła najnowsze postawy ponad czterdziestu artystów zanurzonych w medium malarstwa. Poszukując "niemożliwego", czyli obiektywnego kryterium w tworzeniu takiego przeglądu, postanowiliśmy sięgnąć do twórczości artystów z kanonu polskiej sztuki współczesnej, laureatów Nagrody im. Jana Cybisa. Na wystawie zobaczyć będzie można m.in. klasyków współczesności, twórców reprezentujących postawy konceptualne, pedagogów i eksperymentatorów oraz kilka postaw wartych przypomnienia, a obecnie pozostających na marginesach historii sztuki.

Dojazd

Dojazd do galerii autobusami: 102, 105, 107 — przystanek Zachęta przy ul. Królewskiej, na żądanie. Linia 107 tylko w kierunku Marszałkowska przystanek Zachęta 02 Przystanek w kierunku Krakowskiego Przedmieścia zlokalizowany z tyłu budynku galerii. Po wyjściu z autobusu, kierować się w lewo do uliczki przed Zachętą. Przystanek w kierunku Marszałkowskiej zlokalizowany po drugiej stronie ulicy Królewskiej niż budynek galerii. Po wyjściu z autobusu, kierować się w prawo do przejścia dla pieszych. Przejście z sygnalizacją świetlną i dźwiękową. Za przejściem — w prawo, do uliczki przed Zachętą.

Informacje o budynku

Miejsca parkingowe: Parking płatny. Miejsce dla osób z niepełnosprawnością

Wejście dla osób poruszajacych się na wózku: .

Uwagi:

Winda znajduje się od południowej strony budynku, od strony kościoła (wejście jak do restauracji Po Prostu Zachęta) Winda umożliwia swobodny dostęp z poziomu chodnika na poziom - 1, gdzie zlokalizowana jest szatnia, bistro ?Po prostu Zachęta? oraz toaleta dla osób z trudnościami w poruszaniu się. Z poziomu ? 1 można dostać się wewnętrzną windą na parter (punkty obsługi i sprzedaży, wystawy) i pierwsze piętro (wystawy, biblioteka).

Sposób dostępu dla osób poruszających się na wózku: samodzielne, z poziomu terenu,

Szerokość drzwi wejściowych: min. 90 cm

Wysokość progu przy drzwiach: do 3 cm

Toalety: dostępne dla osób z niepełnosprawnością.Powrót

Lista moich wydarzeń


Dodaj wydarzenie do listy swoich wydarzeń. Podaj numer telefonu a przygotujemy listę wybranych przez Ciebie wydarzeń do wydruku. Po zakończeniu festiwalu, wszystkie dane zostaną usunięte.

Formularz rezerwacji